Recepty 

Milí návštěvníci stránek, 

recepty, které zde uvádím, nejsou návodem k sestavení výživového plánu. Jsou to jídla, které jsme si doma oblíbili, založené na kvalitních surovinách a jednoduché přípravě. Budu ráda, když pro vás budou inspirací zejména pro zařazování zeleniny na jídelníček. 
Přeji vám radost z vaření a dobrou chuť! 


I na chalupě se dá vařit zdravě. Můžete doplnit pečeným kuřecím prsem obaleným v bylinkách, jako my druhý den, perfektně jde dohromady. A máte výborný low carb nebo paleo oběd. Pokud chcete vege variantu, použijte na česnekovou omáčku zeleninový vývar.

O benefitech quinoy jsem už psala v jiném receptu, tak jen k růžičkové kapustě. Obsahuje vitamín C, K, vitamíny skupiny B, dále třeba draslík a mangan.

Špenát je ideální přílohou k rybě a nemusí být s vajíčkem. Tuhle verzi mám mnohem radši. Mladý špenát nemusíte vařit, stačí ho nechat po částech zavadnout na pánvi.

Super snadné a super dobré. Zelí dostane lepší chuť od výpeku z kuřete a bez brambor je to krásné low carb jídlo. O benefitu zelí asi nemusím psát, je to nejlepší zdroj vitamínu C v zimě. Také vitamínu K, B, draslíku, hořčíku a vápníku.