Kdo jsem a proč vám v rámci poradenství mohu pomoci

Jídlo a vaření bylo vždycky mým koníčkem a to mě dovedlo k tomu, že jsem v 45 letech vystudovala VŠH a vybudovala restauraci se zdravým konceptem, kterou jsem vedla 5 let. Zdravý životní styl mě zase přivedl k tomu, že jsem studium zakončila akreditovaným kurzem výživového poradenství. 

Přesto (nebo právě proto), že jsem se léta zajímala o kvalitní a bio stravu, jsem onemocněla. Vždycky jsem věřila, že nemoc se dá vyléčit stravou a tak jsem měla příležitost si to sama na sobě ověřit. A taky zastávám názor, že nejlépe se předávají zkušenosti, které jsme sami na sobě "vyzkoušeli". Protože, upřímně, s některými doporučeními obecného výživového poradenství jsem už před těmi jedenácti lety nesouhlasila, včetně počítání kalorií. Zájem o zdravou stravu, nemoc, samovzdělávání a vlastní životní styl - to všechno mě dovedlo ke stravě, kterou v rámci poradenství doporučuji. Stravu založenou na kvalitních potravinách a domácím vaření, kde základ jídelníčku tvoří zelenina a kde "nízkosacharidově" neznamená, že se začneme vyhýbat ovoci a zalívat všechno máslem. 

Nemusíte být nemocní. Ani teď, ani ve stáří. A nebude vás to stát ani příliš velké úsilí. Všechno v těle je o rovnováze. Zdravé jídlo je základ. Společně s psychikou a pohybem pak tvoří rovnováhu v celém našem životě. 

Nemusíte počítat kalorie, nemusíte držet diety. Naopak, čím více diet jste drželi, tím hůř vám půjde váha dolů. Je mi 56 let, kalorie jsem nikdy nepočítala a diety, kromě těch zdravotních, nedržela. A moje váha je pořád stejná. 

Ráda vás provedu v rámci výživového poradenství jednotlivými kroky ve změně stravování. Abyste zredukovali váhu a udrželi si ji jednou provždy. Abyste měli energii, byli vitální a zdraví. Těším se na spolupráci a věřím, že výsledky a dobrý pocit sama ze sebe vám bude tou nejlepší motivací na cestě ke zdravému životnímu stylu!

Ivana Kovářová