seminář systemických konstelací Sebeláska 

30.11.2023

Měj se ráda mnohem víc

Sebeláska je základ spokojených vztahů se sebou i s ostatními, zrcadlo našich traumat a vítězství. Je to základ spokojeného života. 

Co konkrétně je sebeláska? Já tomu říkám "Mít ráda sama sebe víc, než se mám teď". Věta "Ty se nemáš ráda" mě totiž dost popouzí. A taky já osobně ji nikomu neříkám. Jestli popudila i vás, pak je to v naprostém pořádku. Nejsme chudinky, co se krčí v koutě a zoufale touží po uznání od druhých i od sebe samé. Jsme dospělé ženy. Většina z vás vychovává nebo vychovala děti. Zažila a zvládla spoustu nelehkých životních situací. A každá z nás se má ráda. Nebo alespoň drtivá většina z nás. Ale můžeme se mít rády mnohem víc.

Sebelásku chápejte na hlubší úrovni. Tam, kde se potkává náš rozum s naší duší. Ano, máme se rády. Ale máme se rády tak, abysme sebe dokázaly postavit v životě na první místo? Máme se rády tak, že jsme spokojené, máme odpovídajícího partnera a práci? Víme, že si to zasloužíme? O tom je sebeláska.

Co vyzařujeme, to přijímáme.  Když se mám ráda taková, jaká jsem, vyzařuju jistotu a s jistotou taky přijímám do svého života všechno dobré. Například když vím, že jsem skvělá obchodnice, budu uzavírat skvělé obchody. Když vím, že jsem chytrá, tak tu školu hravě zvládnu. Atd. To neznamená, že proplouvám životem na zlaté gondole, každému někdy přijdou horší chvíle a je to v pořádku, i o tom je život. A někdy i dost těžký. Taky si nepředstavujte dokonalost. Život je proces. Stále se učíme, posouváme a měníme v důsledku prožitých životních situací. Nejsme stejné ve dvaceti jako v šedesáti.

Co dáváme, to dostáváme. A co jsme dostaly, to můžeme předat dál. Jestliže jsem v dětství dostávala dost lásky, přitáhnu partnera, který mi ji přirozeně dává. Jestliže jsem vyrůstala v rodině, kde byl dostatek financí, přirozeně počítám s tím, že nebudu v životě finančně strádat. Ale někdy jsme prostě dostaly v dětství málo. Základ sebelásky je zakořeněný většinou už tam. Možná vám rodiče nedávali najevo tolik lásky, kolik byste si zasloužily. Nebo ve vaší rodině nebylo dost financí. Nebo rodiče neměli ideální vztah. Nebo vás zranil někdo až v době dospívání. Přijde vám, že to není důležité, vždyť už jste na to dávno zapomněly... A co když nezapomněly? Co když jste to jen zasunuly hluboko, protože to ve vás vyvolává bolest nebo pocit provinění? To jsou emoční bloky, které, jak jejich název napovídá, nás v určité oblasti blokují. V oblasti vztahů nebo financí, vysněné práci atd. Někdy jsou zasunuté tak hluboko, že o nich ani nevíme. Nebo jsme si je nikdy neuvědomily.

A na semináři Sebeláska se jich zbavujeme. Bloků, které jsme nashromáždily v průběhu života. Tím, že je necháme vyplout na povrch. Pak je můžeme pojmenovat a začít řešit. A řešíme je rovnou na místě. V pocitu bezpečí a sounáležitosti, protože každá žena, která stojí po vašem boku, přišla ze stejného důvodu jako vy. Zbavit se emočních bloků a prožít naplněný život, jaký si zaslouží. Protože se má ráda. Ale chce se mít ráda mnohem víc.

A jak to probíhá, si přečtěte v předchozím článku "Co jsou konstelace".


Miniseminář Sebeláska

Odstraňování emoční bloků probíhá během konstelací na hlubší úrovni a je to proces. Čím víc mezi jednotlivými konstelacemi na sobě pracujeme samy, tím rychlejší jsou výsledky. Proto jsem vytvořila malý seminář, kde se naučíme, jak pracovat se svými myšlenkami každý den. Najdete ho zde.