Můj program “Žít zdravě nebolí”

10.11.2020

Společně najdeme cestu, jak být zdraví a štíhlí


Naše zdraví ovlivňuje spousta faktorů, ale není třeba v tom hledat vědu. Dobu, ve které žijeme, neovlivníme, stejně jako spoustu vnějších faktorů. A neubráníme se ani občasnému stresu. Ale můžeme mírnit jeho důsledky například tím, že se naučíme zklidnit mysl a se stresem se lépe vypořádat. 

Nemáte pohyb? Tak ho najdeme. Nechoďte do posilovny, když se tam necítíte dobře. Jsme individuality a individuálně k sobě přistupujme. Neberme všechno jako úkoly, které je třeba vykonat, abychom byli zdraví. Důležitá je u toho také radost.

Výživa hraje klíčovou roli v tom, abychom byli zdraví 

Tělo je prostě úžasné, jeho imunitní systém je propracovaný natolik, aby si dokázal poradit s nemocemi a vytvářet protizánětlivé látky. Aby tak ale mohlo fungovat, potřebuje především správnou výživu. Je to palivo, na které jede. A teď si to palivo představte. Mražená pizza. Bílá mouka zbavená minerálních látek obsažených v zrnu, k tomu přidejte nezdravý tuk, trochu toho cukru, nějaká ta sýrová náhražka, škrob...

I co se týká výživy, je naše tělo individuální. Někdo zdravě prospívá na vegetariánské stravě, jiný na paleu. Ale základem jsou vždy kvalitní potraviny. Naše tělo potřebuje přijímat kvalitní makroživiny a také mikroživiny jako minerály a vitamíny. A ty v salátu vypěstovaném na vyčerpané půdě s přídavkem pesticidů a v horším případě ještě natrhaném a zabaleném do igelitu nenajdete.

Zdravá strava opravdu není věda. Jde o kvalitní potraviny a snížení množství sacharidů, ale i tuků. Není to trápení. Je to o pochopení a o změně a ta s sebou téměř vždy přináší nekomfortní pocit. Není to o stresu, hlídání kalorií a vyrýsovaném tělu v posilovaně (i když komu z nás by se nelíbilo, viďte).  A proto říkám, že žít zdravě nebolí. 

Najděme spolu cestu, která vám a vašemu tělu nejvíce vyhovuje. Ráda vás na této cestě budu doprovázet. Stačí mě kontaktovat přes email nebo telefon a společně vytvoříme dlouhodobější individuální stravovací plán, který vám pomůže cítit se dobře a zdravě.