Můj příběh: Jak jsem se učila zdravě jíst

26.10.2020

"Nemoci nepřicházejí jen tak. Když je tělo přepracované, je oslabené. Psychicky i fyzicky. Když je oslabené, přijde nemoc. Protože když si nedáte říct, tělo nemá, jak jinak by vám to sdělilo. Stejně jako když se špatně stravujete. Vaše tělo nemusí být nemocné. Ani teď, ani ve stáří."

V době, kdy jsem měla poprvé boreliozu, se toho o ní nic moc nevědělo. Doktoři vás posílali z jednoho oddělení do druhého a spousta lidí končila u psychiatrů s tím, že jejich únava je psychická záležitost. Vždycky jsem se o zdravou stravu zajímala, ráda jsem i vařila... ale byla jsem přepracovaná. Po různých vyšetřeních, která nikam nevedla, jsem trochu zvolnila, začala sportovat, přestala chodit po doktorech a hlavně přestala řešit nemoc.

Když se u mě objevila borelioza podruhé, bylo mi jasné, že někde dělám stejnou chybu. Byla jsem opět přepracovaná. Protože jsem věřila víc bylinkám než lékům, hledala jsem způsob léčby v alternativní medicíně, ale nenašla. Kolem silných a hlavně dlouhodobých dávek antibiotik jsem chodila asi měsíc, než jsem se k nim odhodlala. Dnes už bych si je nevzala vůbec. Po dvou měsících borelioza v krvi nebyla, ale nedokázala jsem se dostat z následků antibiotické léčby. A taky mě pořád pronásledovala myšlenka, že nemoc se podruhé neobjeví bez důvodu.

A tak jsem opět přestala chodit k doktorům a pokračovala v hledání alternativního způsobu léčení. Moje tělo bylo rozhozené, hlavně po antibiotikách. Měla jsem velké únavy a potíže s trávením. Vždycky jsem věděla, že stravou se můžeme uzdravit, ale jak? Myslela jsem si, že jím zdravě. Nakupuju bio potraviny, odšťavňuju, nikdy nejím ve fast foodech, sladím medem... Tak jsem zapochybovala a zkusila přísnou keto dietu a pokračovala paleo stravou. Dost jsem se trápila, protože jsem předtím nikdy nesnídala vajíčka a maso jedla tak 2x týdně. Teď mi lezlo maso i ušima. :) U obojího jsem ale nepřidávala tuky a ke každému jídlu jedla spoustu zeleniny. Na čas to skutečně zabralo, ale pořád to nebylo ono. 

Naučila jsem se s tím žít. Že mám oslabené zažívání a že pokud víc pracuju, přijdou velké únavy a někdy prostě nejsem schopná 2 dny vstát..

Pak jsem si koupila první knížku od Anthonyho Williama. Můžete si myslet o léčiteli, který říká, že má informace od Ducha, co chcete, ale mně to konečně všechno dávalo smysl. Anthony říká, že borelioza není od klíštěte, ale je to EB virus. A všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Celá léta jsem ho totiž měla v krvi, jen si s ním doktoři nevěděli rady, říkali mu "únavový syndrom". Takže jsem na čas vynechala problémové potraviny úplně, pak nasadila detox a po něm se vrátila ke svému původnímu stravování. Ano, opravdu jsem jedla správně.

Taky jsem se naučila poslouchat tělo, když je unavené. Odpočinout si, zklidnit mysl meditací, pracovat se stresem. Protože dlouhodobý stres = hormonální nerovnováha. I tomu se věnujeme na seminářích.

A jaký jídelníček doporučuji vám? Stravu s nízkým obsahem sacharidů (v tom jsem s novými výživovými směry zajedno), ale i tuků. Jídelníček postavený na tom, že zelenina a ovoce nám jedoznačně prospívá. Oboje obsahuje fytonutrienty, které v živočišné stravě nenajdete. Ale pokud už dojde v těle k velké nerovnováze, jako například při dlouhodbém stresu nebo když dlouhodobě vyčerpáváte tělo tím, že jen pracujete a plníte povinnosti a nemáte čas na odpočinek nebo při dlouhodobé léčbě antibiotiky a nebo při dlouhodobém špatném stravování, kdy máte narušnou hormonální rovnováhu a máte potíže s trávením, pak je potřeba radikálnější řešení. A nejlépe začít detoxem. 

A to všechno se dozvíte na seminářích nebo v rámci konzultace.

Dnes už vím, že nemoci nepřicházejí jen tak. Když je tělo přepracované nebo pod dlouhodobějším stresem, je oslabené. Psychicky i fyzicky. Když je oslabené, přijde nemoc. Protože tělo nemá, jak jinak by vám to sdělilo. Stejně jako přijde nemoc, když se špatně stravujete. Vaše tělo nemusí být nemocné. Ani teď, ani ve stáří. A proto vznikl tento blog. Budu ráda, když vám bude inspirací ke zdravému životu.